Co warto wiedzieć o relingach dachowych?

Gdy mamy potrzebę przewiezienia towarów, które to w żaden sposób się nie mieszczą w naszym samochodzie, to z pomocą przychodzą nam właśnie relingi na dach. Możemy zobaczyć sobie jak kształtuje się oferta relingów dachowych na rynku oraz który model będzie modelem dla nas odpowiednim. Zanim jednak kupimy relingi dachowe, to sprawdźmy jakie jest zastosowanie relingów dachowych?

Te belki podłużne instalowane są w specjalnych otworach, które się znajdują na dachu samochodu oraz mają na celu samo zwiększenie jego ładowności. Istnieje tak naprawdę możliwość zamocowania listew poprzecznych dodatkowych do szyn, co niewątpliwie stworzy sporą powierzchnię do transportu ładunku.

Poza tym relingi na dach zastosować można do instalacji dodatkowe oświetleniowego sprzętu czy też montażu namiotu samochodowego turystycznego. Jakby tego było mało możemy relingi wykorzystać do transportu sportowego sprzętu, materiałów budowlanych oraz mebli, jak i także do instalacji bagażnika samochodowego, który niewątpliwie się nam przyda.

A jakie są ich właściwości techniczne? Łuki podłużne są wykonane z materiału naprawdę niezawodnego. Jest to aluminium grubościenne, które wytrzyma ciężar do stu pięćdziesięciu kilogramów. Zestaw się składa dokładnie z dwóch belek, których zastosowanie pozwala nam na zakup dachowego bagażnika do montaży na dachu pojazdu. Relingi dachowe z reguły są produkowane w trzech kolorach. Jest to czarny, szary oraz błyszczący chrom. Poza jakością funkcjonalną, belki podłużne samochodu także podkreślają samą indywidualność samochodu oraz także dodają praktyczności ścisłej.