Kto dzwonił?

Choćby nawet nasza książka z numerami jest zapisana po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów do wszystkich osobników, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej komórki pojawia się nieznana mieszanka liczb. Zwykle w tego typu chwilach po prostu odrzucamy połączenie, ponieważ nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba jest jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy na początku lecieć na komisariat, skoro w końcu nie zawsze dziwne połączenia tworzone są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu będzie należeć do członka naszej obszernej rodziny, jaki jedynie wymienił telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora. A jeśli posiadamy dojście do sieci, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do popularnej strony szukającej albo od razu skorzystać ze strony, która interesuje się badaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on raczej należy. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i tego typu niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić telefon przyjaciela, który chce naszej porady.