Kto do mnie dzwonił

Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Jednak czasami nie mamy pojęcia, czy możemy to spokojnie zrobić, bo obcy jest nam numer, który wyświetla się na urządzeniu. Najczęściej chcemy odkryć właściciela nieznanego numeru, dlatego odbieramy komórkę, a wtedy sygnał często się urywa. Możemy mimo tego w inaczej poznać swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, gdyż te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś odrębne strony wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu witrynę, a potem wklepmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy odpowiedź zawierającą dane odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są aktualizowane nie tylko przez swoich właścicieli, bo także przez normalnych internautów. Oni komentują numery telefonów, określają, do kogo one należą i zaznaczają, czy są one niegroźne. My także możemy publikować wiadomości o nietypowych numerach, aby w pewnym sensie pomóc innym osobom. Na pewno warto to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem takiego numeru, dlatego powinniśmy jedynie wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy to zawsze, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.